İşveren Markası Danışmanlığı

Bilişim sektöründe yeteneği bulmanın ve elinde tutmanın her zamankinden daha zor olmaya başladığı bu günlerde firmaların İnsan Kaynakları alanında başlattığı çalışmaların başında “İşveren Markası” oluşturma çalışmaları geliyor. Günümüzde artık işveren olarak farklılaşmanın ve öne çıkmanın, böylelikle de nitelikli insan gücünün dikkatini çekmenin yolu şüphesiz ki güçlü bir işveren markası yaratmaktan geçiyor.

İşveren markası oluşturma ve geliştirme süreci standart bir markalaşma süreci ile çok benzer bir süreçtir. Kendinizi iyi anlatmanız, güçlü bir algı oluşturmanız ve sergilediğiniz çalışmalarınız ile bu algıyı sürekli beslemeniz gerekmektedir. İşveren markası çalışmalarıyla nitelikli ve az olan insan kaynağının dikkatini çekmek ve tercih edilebilir olmak amaçlanmaktadır. Bu çalışmayla aynı zamanda mevcut çalışanlarınızın da bağlılığı artacak, çalışan devir hızı azalacak, firmanızın bilinirliliği ve itibarı da artacaktır.

Recruit IT olarak İşveren Markanızı oluştururken önce hedef kitlenize dokunabileceğimiz noktaları tespit ediyor ve bu doğrultuda size özel bir kurgu oluşturuyoruz. Bu kurgu çerçevesinde sosyal medya çalışmaları, staj programı hazırlama ve yönetimi, üniversite etkinliklerinde yer alma programları ve kariyer sitelerindeki şirket sayfalarının oluşturulması ve yönetimi gibi konularda kapsamlı hizmetler sunuyoruz.

LinkedIn Şirket Sayfası Oluşturma ve Yönetimi

LinkedIn konusundaki uzmanlığımız sayesinde şirket markası çalışmalarınız kapsamında, LinkedIn üzerinden şirket sayfanızı sıfırdan oluşturma ya da mevcut sayfanızın yeniden düzenlenmesi ve şirket sayfanızın yönetimi noktasında bizlerden profesyonel destek alabilirsiniz. Hizmetimiz kapsamında LinkedIn şirket sayfanız yeniden yapılandırılır ve tüm bileşenleri LinkedIn kurallarına göre profesyonel olarak düzenlenir. Şirket sayfa yönetimi hizmetimiz kapsamında aylık içerik planınız uzmanlarımız tarafından hazırlanır ve içeriğin daha çok etkileşim alması için gerekli görsel, video vb. araçları kullanıyor ve paylaşımları en fazla etkileşim alan zamanlarda sizin adınıza yayınlanır. İçerik oluşturma noktasında sektörünüzde ve alanınızda en çok kullanılan etiketler belirlenir ve aylık olarak şirket sayfası yönetim performans raporları sunulur.