skip to Main Content

RC Group İnsan Kaynakları ve Kariyer Danışmanlık Hizmetleri

RC Group İnsan Kaynakları ve Kariyer Danışmanlık Hizmetleri, bireylere ve kurumlara kaliteli ve güvenilir insan kaynakları ve kariyer odaklı danışmanlık hizmetleri sağlamak üzere yola çıkmış, günün ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına her geçen gün hizmetlerini geliştirerek yenilerini eklemiştir.

Yola çıktığımız ilk andan beri amacımız sağladığımız kapsamlı danışmanlık hizmetleriyle, bireylerin ve kurumların gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmak, büyüme ve gelişmelerine katkıda bulunmak ve sorunlarına modern çağı yakalayan etkili çözümler bulmaktır.

RC Group olarak RecoverCV, Recruit IT ve LinkedTips markalarımızla hizmet vermekteyiz

Recruit IT İnsan Kaynakları Ve Kariyer Danışmanlığı

Recruit IT, bilişim sektörüne yönelik insan kaynakları danışmanlığı ve yetenek kazanımı hizmetleri sunmak, kurumların doğru İnsan Kaynakları stratejileriyle işe alım hedeflerine ulaşmasını sağlamak ve işveren markalarını güçlendirmek için onları desteklemek üzere faaliyet gösteren bilişim odaklı bir danışmanlık firmasıdır. Her biri günümüzün en büyük aday veritabanı ve profesyonel ağı olan LinkedIn konusunda uzman olan teknik işe alım deneyimli danışmanlarımız, sektörün tüm dinamiklerini yakından takip eder ve kurumunuzun ihtiyaçlarını doğru şekilde analiz ederek size özel çözümler sunar.

Recruit IT danışman ekibi ‘LinkedIn Sertifikalı İşe Alım Uzmanı’ Rabia Altunay liderliğinde çalışmalarını yürütmektedir. 10 yılı aşkın bilişim sektörü tecrübemizle teknik personel ihtiyacınıza yönelik hızlı ve nitelikli aday sunmaya devam etmekteyiz. Bugüne kadar bilişim firmalarının insan kaynakları ve işe alım süreçlerine destek vermenin yanı sıra, işveren markası yaratma, yeteneği elde tutma ve yönetme konularında da yol göstermekteyiz.

Şirketinize hangi hizmetlerle fayda sağlayabiliriz:

İnsan Kaynakları Danışmanlığı
Teknik İşe Alım ve Yetenek Kazanımı
İşveren Markası ve Çalışan Bağlılığı Danışmanlığı
Yöneticiler için Mülakat Teknikleri Eğitimi
İşe Alım Profesyonelleri için Teknik İşe Alım Eğitimi
LinkedIn ile İşveren Markası Çalışmaları


RC Group Kurucusu & Kadın Girişimci
LinkedIn Sertifikalı Eğitmen & Danışman
İnsan Kaynakları & Kariyer Danışmanı

Rabia Altunay  Kimdir?

Rabia Altunay Türkiye’nin önde gelen okullarından Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitimine Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik lisans programında devam etmiştir. Henüz lisans eğitimi devam ederken ABD’deki en büyük üretim firmalarından birinde İnsan Kaynakları Asistanı olarak çalışma şansı yakalamış ve böylece profesyonel hayata adım atmıştır. Bu süreçte İnsan Kaynakları alanına ilgisi artınca kariyer hedefini tamamiyle İnsan Kaynakları alanına yönelterek, Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı bölümünde yüksek lisans eğitimi almıştır. 2008-2011 yılları arasında Eğitim Danışmanı ve Global İlişkiler Koordinatörü olarak çalıştıktan sonra, 2011 yılı sonrası kadar Logo Yazılım, Yaşar Holding, Vestel, Avandel Salesforce ve Asseco SEE gibi büyük çaplı ve global firmalarda İnsan Kaynakları ve İşe Alım Danışmanı olarak görev almıştır. Özellikle bilişim sektörü öncelikli insan kaynakları, işe alım, işveren markası yaratma ve kariyer danışmanlığı alanlarında güçlü bir uzmanlık elde etmiştir.

2017 yılında, kariyerinde bir dönüm noktasına ulaşarak LinkedIn tarafından yapılan global yeterlilik sınavını başarıyla tamamlamış ve “LinkedIn Sertifikalı Profesyonel” ünvanını almaya hak kazanmıştır. Aynı yıl içerisinde RC Group İnsan Kaynakları ve Kariyer Danışmanlık Hizmetleri şirketini kurmuş, şirketin markaları olan RecoverCV, Recruit IT ve Linkedtips markalarını yaratarak hem bireysel hem de kurumsal düzeyde profesyonel danışmanlık hizmetleri sunmaya başlamıştır.

Rabia Altunay, RecoverCV aracılığıyla farklı sektörlerden bir çok profesyonele Profesyonel CV ve Ön Yazı Hazırlama, LinkedIn Profil Düzenleme, Mülakat ve Kariyer Danışmanlığı, İş Bulma Danışmanlığı ve LinkedIn İş Bulma Eğitimi gibi kariyer odaklı hizmetler sunmaktadır. Recruit IT ile, LinkedIn platformu ve yetenek çözümlerindeki uzmanlığını güçlü danışman ekibiyle paylaşarak, bilişim sektörü odaklı İnsan Kaynakları ve İşe Alım Danışmanlığı hizmetleri vermektedir. Türkiye’nin LinkedIn konusunda uzmanlaşmış ilk ve tek markası olan Linkedtips ile de, hem bireysel hem de kurumsal düzeyde LinkedIn odaklı pek çok hizmet ve eğitim sunarak; profesyonellerin LinkedIn platformu üzerindeki amaçlarına ulaşmalarını sağlamaktadır.

Altunay, kariyeri boyunca farklı kurumlarda LinkedIn ile İşveren Markası Yaratma, Yetkinlik Bazlı Mülakat, Teknik İşe Alım, Performans Yönetimi gibi konularda çeşitli eğitimler vermiştir ve özellikle Linkedtips markası altında LinkedIn’in farklı fonksiyonları ve çözümlerine yönelik eğitimler vermeye devam etmektedir.

Kendisinin iş arayanlara hayallerindeki işe ulaşma noktasında yardımcı olma, günümüzün karmaşık işe arama süreçlerini kolaylaştırma, kişilere ve kurumlara LinkedIn’i daha verimli kullanmaları konusunda rehberlik etme üzerine bir tutkusu vardır. Ona göre başarı bir tesadüf değil; sıkı çalışmanın, sabrın, öğrenmenin, fedakarlığın ve en önemlisi sevginin birleşimidir!

Back To Top
Close search
Ara